Kúpim permanentku na malacký futbal...

Autor: Róbert Peťko | 15.10.2013 o 17:57 | (upravené 29.10.2013 o 22:17) Karma článku: 4,82 | Prečítané:  574x

Takúto recesívnu žiadosť som čítal na sociálnej sieti. Zaujala ma a preto som sa pozrel do žiadosti hlbšie a následne som pochopil. Žiaľ, skutočne išlo o určitú recesiu.

Aj keď nemožno odoprieť autorovi príspevku jeho sklamanie, ani snahu verejne skritizovať futbal v Malackách, treba sa tiež pozrieť aj iným smerom. A to na dva tunajšie mládežnícke kluby, ktoré si zaslúžia našu pozornosť. Oba robia dobrú reklamu nielen Malackému, ale aj Slovenskému futbalu. Mám na mysli kluby ČSFA a Žolík Malacky, ktoré pracujú s deťmi a mládežou a dosahujú pritom pekné výsledky.

ČSFA hľadá nové talenty medzi deťmi už od roku 2002. Rukami trénerov prešlo doteraz takmer 1000 malých futbalistov! Organizuje pritom rôzne národné a dokonca aj medzinárodné turnaje. Posledný bol v septembri 2013 (v Malackách) pod názvom  ČSFA CUP 2013 s Baumitom. O pohár v kategóriách V10 a V7 sa celkovo zúčastnilo 460 detí v 28 mužstvách zo 4 krajín Európy.

Práve pri týchto malých futbalistoch si človek uvedomí, čo chýba tomu tzv. dospelému futbalu. Je to radosť z hry a veľká aktivita od začiatku až do úplného konca. Určite mi dáte za pravdu, že je to tak J A práve tieto atribúty malým i väčším členom ČSFA nechýbajú, o čom svedčí aj fakt, že žnú úspechy nielen u nás, ale aj v zahraničí.

V tejto súvislosti nemožno opomenúť ani druhý mládežnícky futbalový klub – Žolík Malacky, ktorý bol tiež založený v roku 2002. Aj on vo svojich hráčskych kategóriách dosahuje popredné miesta. Možno vám napadne, že práve zhoda roku založenia môže naznačovať aj určitú rivalitu. A ja sa pýtam: „Prečo nie?“ Ak je zdravá a podporuje športovcov k väčším úspechom a práci na sebe, plní svoju motivačnú, a teda pozitívnu úlohu. Osobne prajem týmto klubom len a len pozitívnu rivalitu, ktorá prinesie Malackám nové hviezdy pre Slovensko.

Týmto chcem vzdať hold všetkým trénerom, rodičom  a všetkým, ktorí stoja za všetkými úspechmi oboch klubov. Považujem za dôležité poukázať a vyzdvihnúť práve to dobré, čo v Malackách máme. Náročná práca na úkor svojho voľného času alebo doslova potrebného oddychu – to je to, čo máme vidieť a oceniť. Takže ešte raz patrí môj obdiv a uznanie všetkým zainteresovaným, vrátane detí, ktorí ukazujú Malačanom, že majú byť na čo hrdí.

A preto, keby sa predávali permanentky na zápasy týchto malých futbalových nádejí , budem medzi prvými, ktorí ich budú mať. Verím, že práve títo malí – šikovní futbalisti už onedlho pozdvihnú úroveň AJ toho „dospeláckeho futbalu“ v Malackách a recesívna žiadosť o kúpu permanentiek sa stane skutočnosťou J

 

Váš Robo, hrdý Malačan

http://www.csfa.sk/

http://skzolikmalacky.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil vzdať sa daňového tajomstva.

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce, mimovládky by čakali viac.

DOMOV

Ľudí “na konci sveta“ župan v Prešove nezaujíma

Ľudí v Prešovskom samosprávnom kraji trápia cesty a nezamestnanosť.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?