Kúpim permanentku na malacký futbal...

Autor: Róbert Peťko | 15.10.2013 o 17:57 | (upravené 29.10.2013 o 22:17) Karma článku: 4,82 | Prečítané:  561x

Takúto recesívnu žiadosť som čítal na sociálnej sieti. Zaujala ma a preto som sa pozrel do žiadosti hlbšie a následne som pochopil. Žiaľ, skutočne išlo o určitú recesiu.

Aj keď nemožno odoprieť autorovi príspevku jeho sklamanie, ani snahu verejne skritizovať futbal v Malackách, treba sa tiež pozrieť aj iným smerom. A to na dva tunajšie mládežnícke kluby, ktoré si zaslúžia našu pozornosť. Oba robia dobrú reklamu nielen Malackému, ale aj Slovenskému futbalu. Mám na mysli kluby ČSFA a Žolík Malacky, ktoré pracujú s deťmi a mládežou a dosahujú pritom pekné výsledky.

ČSFA hľadá nové talenty medzi deťmi už od roku 2002. Rukami trénerov prešlo doteraz takmer 1000 malých futbalistov! Organizuje pritom rôzne národné a dokonca aj medzinárodné turnaje. Posledný bol v septembri 2013 (v Malackách) pod názvom  ČSFA CUP 2013 s Baumitom. O pohár v kategóriách V10 a V7 sa celkovo zúčastnilo 460 detí v 28 mužstvách zo 4 krajín Európy.

Práve pri týchto malých futbalistoch si človek uvedomí, čo chýba tomu tzv. dospelému futbalu. Je to radosť z hry a veľká aktivita od začiatku až do úplného konca. Určite mi dáte za pravdu, že je to tak J A práve tieto atribúty malým i väčším členom ČSFA nechýbajú, o čom svedčí aj fakt, že žnú úspechy nielen u nás, ale aj v zahraničí.

V tejto súvislosti nemožno opomenúť ani druhý mládežnícky futbalový klub – Žolík Malacky, ktorý bol tiež založený v roku 2002. Aj on vo svojich hráčskych kategóriách dosahuje popredné miesta. Možno vám napadne, že práve zhoda roku založenia môže naznačovať aj určitú rivalitu. A ja sa pýtam: „Prečo nie?“ Ak je zdravá a podporuje športovcov k väčším úspechom a práci na sebe, plní svoju motivačnú, a teda pozitívnu úlohu. Osobne prajem týmto klubom len a len pozitívnu rivalitu, ktorá prinesie Malackám nové hviezdy pre Slovensko.

Týmto chcem vzdať hold všetkým trénerom, rodičom  a všetkým, ktorí stoja za všetkými úspechmi oboch klubov. Považujem za dôležité poukázať a vyzdvihnúť práve to dobré, čo v Malackách máme. Náročná práca na úkor svojho voľného času alebo doslova potrebného oddychu – to je to, čo máme vidieť a oceniť. Takže ešte raz patrí môj obdiv a uznanie všetkým zainteresovaným, vrátane detí, ktorí ukazujú Malačanom, že majú byť na čo hrdí.

A preto, keby sa predávali permanentky na zápasy týchto malých futbalových nádejí , budem medzi prvými, ktorí ich budú mať. Verím, že práve títo malí – šikovní futbalisti už onedlho pozdvihnú úroveň AJ toho „dospeláckeho futbalu“ v Malackách a recesívna žiadosť o kúpu permanentiek sa stane skutočnosťou J

 

Váš Robo, hrdý Malačan

http://www.csfa.sk/

http://skzolikmalacky.webnode.sk/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?